Verenigingen zoeken stip op de horizon Ezinge

donderdag 5 december 2024
  • 1/2
  • 2/2

Na twee jaar van voorbereiding hebben de leden van de drie Meppeler voetbalverenigingen Mvv Alcides, FC Meppel en MSC Meppel zich in april 2021 positief uitgesproken over de eindrapportage Fusieonderzoek.

In dit door een begeleidingscommissie samengestelde rapport is onderzocht of samenwerking tussen de verenigingen Mvv Alcides, FC Meppel en MSC Meppel haalbaar is en hoe deze er uit kan komen te zien. De commissie concludeerde destijds dat er geen belemmeringen zijn om verder te onderzoeken of de meest ultieme vorm van samenwerking, een fusie, haalbaar is. In het eindrapport is te lezen dat een harde voorwaarde voor het welslagen van een fusie een (ver)nieuw(d)e accommodatie is. Doorgaan met de huidige kantines en kleedgebouwen is daarbij geen optie. Eén nieuwe centrale ontmoetingsplek is essentieel.

Omdat 'accommodatie' een onderwerp is met de gemeente Meppel aan zet, hebben de besturen van de drie verenigingen er destijds voor gekozen om ontwikkelingen en plannen die de gemeente wel of niet heeft met (sportpark) Ezinge af te wachten.
Dit is gebeurd in overleg met de gemeente. Er zijn nu al bijna vier jaren verstreken. Op het sportpark zijn noodzakelijke investeringen gedaan, maar de infrastructuur op het in 1950 in gebruik genomen sportpark is nog altijd sterk verouderd en niet meer van deze tijd. Vele gesprekken zijn er ondertussen geweest, maar de gewenste en noodzakelijke stip op de horizon wat betreft de toekomst van (voetbal)sport op Ezinge is nog altijd niet gezet.

De voorzitters van de voetbalverenigingen op Ezinge hebben onlangs opnieuw overleg gehad met leden van onze commissie Samenwerking 2.0. In het kort komt het erop neer dat de verenigingsbesturen 'het helemaal zat zijn'. Ze vinden dat ze door de gemeente Meppel continu aan het lijntje gehouden worden wat betreft toekomst sportpark Ezinge. Ondertussen raken de verenigingen steeds verder achterop. Door alle onzekerheid over de toekomst zitten de verenigingen 'op slot'. Er wordt niet geïnvesteerd, want 'hoe lang zitten wij daar nog', zo vragen zij zich af?
De verenigingen maken zich daarnaast heel ernstige zorgen over de (verkeers)veiligheid. Zowel op de toegangswegen naar het sportpark als op het sportpark zelf. Heel erg slecht verlicht, gevaarlijke overgangen, druk verkeer van en naar de P&R bij het station en veel ontmoetingen met zwaar vrachtverkeer. Het wachten is op het eerste ernstige ongeluk. Daarnaast gebruiken ongenode gasten het sportpark en de bijbehorende parkeerplaatsen om te dealen of om vernielingen aan te richten. Duurzaamheid? Wat is dat? Daar doen de verenigingen niet aan mee en dat terwijl de verenigingen de noodzaak daarvan onderschrijven en de wil er dus best wel is om aan duurzaamheid te werken. Verder is de infrastructuur van het uit 1960 daterende sportpark abominabel. Daarnaast is de staat van de velden in met name het najaar en voorjaar 'verschrikkelijk'. Wekelijks moeten trainingen en wedstrijden afgelast worden omdat de grasvelden veel te nat zijn.

De verenigingen voelen zich na 4, 5 jaar, waarin zij wel toekomstvisie en -plannen ontwikkeld hebben, een roepende in de woestijn. Een college van B en W dat maar blijft roepen: het komt, het komt. Vele honderden vrijwilligersuren hebben verenigingen inmiddels besteed aan het nadenken over de toekomst van de voetbalsport in Meppel. En wat is er gebeurd? Niets! De verenigingen zijn van mening dat ze zoet gehouden worden met 'lapmiddelen', met andere woorden investeringen die onontkoombaar zijn geworden door een gebrek aan toekomstvisie. Ingehaald door de tijd dus waardoor het vervangen van kunstgrasvelden bijvoorbeeld gewoon noodzaak was in plaats van met een plan met het oog op de toekomst.

De besturen van de voetbalverenigingen zijn er wel uit. Wat hen betreft ligt de toekomst van de drie Meppeler voetbalverenigingen op Ezinge. Daarom hebben zij ook nu besloten om proactief aan de slag te gaan met de stem van de leden. Hierbij is het belangrijk om van de gemeente (eindelijk) te horen wat zij van plan is met Ezinge. De 'stip op de horizon' waarover de gemeente Meppel zich moet uitspreken, is voor de drie verenigingen een absolute voorwaarde om het fusieplan verder uit te werken en de voetbalsport in Meppel toekomstbestendig te maken. Op korte termijn wordt er op initiatief van de verenigingen met de 'buren' een gesprek gearrangeerd om van een ieder te horen hoe zij de toekomst van Ezinge zien. De directies van GS Meppel en Daan Vastgoed, besturen van Stad & Esch, Drenthe College en Wijkplatform Ezinge/Oosterboer hebben al positief gereageerd op dit initiatief.